У новітній історії України є дата, яку можна назвати найважливішою - 24 серпня 1991 року. Саме вона стала точкою відліку, яка зафіксувала народження нової держави – незалежної і вільної України. Це була велика подія, яка дала українському народу можливість самому вирішувати свою долю.
Цього року відзначається 22-га річниця з часу ухвалення Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України.
З метою популяризації літератури даної тематики, Радивилівська центральна районна бібліотека організувала серед бібліотек району пересувну книжкову виставку, так званий літературний експрес під назвою «Єднаймо силу й добро на щастя України».
Книжкова виставка висвітлює широку панораму процесів державотворення, історичних, політичних, мистецьких подій; представляє галерею діячів, які в різні часи зробили свій вагомий внесок у розвиток України.
У І-му розділі виставки „Про давні часи в історії України” представлена література з історії державотворення від найдавніших часів, про відомих державних діячів часів Київської Русі – «Україна: хронологія розвитку. Імперська доба. 1800-1907р.р.», «Історія русів», Крушинський В. «Історія України: Події. Факти. Дати» та ін.
Другий розділ виставки «Наша слава не вмре, не загине» широко відображає історію українського козацтва, як етапу на шляху до незалежності України. Ця тема висвітлена у книгах таких як: „Історія українського козацтва”(нариси у 2-х томах), Реєнт О. «Усі гетьмани україни, „Козацькі вожді України” Б.Сушинського та ін..
Третій розділ виставки «Жовті й блакитні крила незалежності» розкриває зміст внутрішньої та зовнішньої політики держави як в геополітичному контексті, так і в руслі світової цивілізації - «Здобуття Незалежності України» Т.1-2, «Україна: Фотоальбом», «Україна: утвердження незалежної держави» тощо.
В останньому розділі виставки – «Рівненщина за роки Незалежності» представлено краєзнавчі видання про сучасний соціально-економічний стан Рівненщини, літературу про історію, сьогодення, культуру краю, інформацію про відомих людей та цікаві новини. Зокрема, Виткалов С. «Рівненщина: культурно-мистецький потенціал», «Декоративно-прикладне мистецтво Рівненщини: колективна монографія», Пащук І. «Літературно-краєзнавча енциклопедія Рівненщини», «Культурна спадщина Рівненського краю», «Відомі люди Радивилівського краю» та ін.
Книжково-ілюстративна виставка діяла в публічно-шкільних бібліотеках системи протягом серпня місяця. Бібліотечними працівниками підготовлено та проведено цикл заходів для її популяризації: презентації виставки за участю активу громади села, бесіди, огляди, індивідуальне інформування, публікації в пресі.
Методичним відділом підготовлено ряд рекомендацій та інформаційних матеріалів для бібліотечних працівників по відзначенню річниці Дня Незалежності /нові форми та методи роботи з популяризації даної тематики/.
Під час святкування 22-ї річниці незалежності України діяла і виставка – продаж виробів народних майстрів Радивилівщини. У ярмарку прийняли участь: родина Петровських /скульптура, живопис/, Олександра Коваль /художня фотографія/, Василь Гуменюк /різьба по дереву/, Галина Мирна /вишивка/ та інші.